FinalFrontier
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


We Ride together, We Die together...
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά"

Go down 
AuthorMessage
FairyQueen
Administrator
Administrator
FairyQueen


Posts : 453
Join date : 2009-07-28
Age : 31
Location : BeyondTheObvious

Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά" Empty
PostSubject: Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά"   Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά" Icon_minitimeFri Jul 30, 2010 6:52 pm

Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά"

Ευχαριστημένος και... εντυπωσιασμένος από την απόδοση των παικτών του στα φιλικά προετοιμασίας στην Αυστραλία εμφανίστηκε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, ο οποίος τόνισε ότι προς το παρόν η ΑΕΚ δεν σκέφτεται κάποια άλλη μεταγραφή. Δεν προπονήθηκαν Τζιμπούρ και Ντιόπ.

Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά" 1280493437bajevic250x

"Δεν μπορώ να πω ότι ήταν έκπληξη για μένα, αλλά δεν περίμενα τόσο γρήγορα να παίζουμε τόσο καλά. Στον αγώνα με την Μπλάκμπερν, παίξαμε όπως έπρεπε. Ολοι οι παίκτες είχαν θέληση, ήταν σοβαροί, συγκεντρωμένοι και πήραν σωστές πρωτοβουλίες. Καλό είναι όμως να μη λέμε πολλά. Είναι νωρίς ακόμα.

Στόχος μας είναι να παίζουμε όλα τα ματς σοβαρά και δυνατά. Να δούμε αύριο τι θα κάνουμε και να βγάλουμε μετά τα συμπεράσματα. Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά. Μπορεί κάποιοι παίκτες μας να ξεκουραστούν στον αυριανό αγώνα αλλά στόχος μας παραμένει η νίκη, δήλωσε ο προπονητής της Ενωσης ενόψει και της αναμέτρησης με τη Ρέιντζερς το Σάββατο (31/7, 10:00GR).

Οταν ρωτήθηκε ειδικά για τον Νάτσο Σκόκο, δεν θέλησε να τοποθετηθεί συγκεκριμένα, αλλά αρκέστηκε να μιλήσει για όλους τους παίκτες συνολικά:

"Οταν και οι 11 παλεύουν η ομάδα είναι όπως πρέπει. Μπορούμε να έχουμε καλύτερη αμυντική λειτουργία, πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για κάθε ενδεχόμενο στη διάρκεια του αγώνα".

Τέλος, αναφέρθηκε λακωνικά και στο θέμα των μεταγραφών: "Δεν σκεφτόμαστε κάποια άλλη μεταγραφή τώρα.

Χωρίς Τζιμπούρ και Ντιόπ η προπόνηση
Στα αγωνιστικά, Ράφικ Τζιμπούρ και Πάπα Μπόμπα Ντιόπ δεν μπόρεσαν να συμμετάσχουν στην προπόνηση.

Ο αλγερινός ένιωσε εξάντληση και ζήτησε από τον Μπάγεβιτς και το ιατρικό επιτελείο να απέχει, όπως κι έγινε, με τους γιατρούς της ομάδας να του δίνουν άδεια προκειμένου να ξεκουραστεί. Αλλωστε, η κόπωση είναι φυσιολογική για τον Τζιμπούρ που συμμετείχε και με την Εθνική Ομάδα της χώρας του στο Παγκόσμιο Κύπελλο και εντάχθηκε σχεδόν άμεσα στην προετοιμασία της Ενωσης μετά την επιστροφή του.

Οσον αφορά τον Ντιόπ, ένιωσε σφίξιμο στον προσαγωγό στην τελευταία προπόνηση της Πέμπτης (29/7) και για προληπτικούς λόγους πήρε ρεπό και το πρωί και το απόγευμα της Παρασκευής (30/7).

Η κατάσταση του σενεγαλέζου θα επανεκτιμηθεί το πρωί του Σαββάτου (31/7), οπότε η συμμετοχή του στο φιλικό με τη Ρέιντζερς είναι μάλλον απίθανη.

Η υπόλοιπη ομάδα προπονήθηκε κανονικά, εκτός από τον τραυματία Λαγό που συνεχίζει την αποθεραπεία του.
Back to top Go down
https://finalfrontier.forumotion.com
 
Μπάγεβιτς: "Θέλω να συνεχίσουμε δυνατά"
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
FinalFrontier :: Entertainment :: Sports :: Sport Daily News in Greece-
Jump to: