Join date : 2009-07-28
Age : 31
Location : BeyondTheObvious

Σήκωσε το πρώτο η Μαρσέιγ Empty
PostSubject: Σήκωσε το πρώτο η Μαρσέιγ   Σήκωσε το πρώτο η Μαρσέιγ Icon_minitimeThu Jul 29, 2010 8:13 pm

Το πρώτο κύπελλο της φετινής σεζόν στη Γαλλία σήκωσε η Μαρσέιγ που επικράτησε με 5-4 της Παρί Σ.Ζ. στη διαδικασία των πέναλτι στον τελικό του εγχώριου Σούπερ Καπ που φέτος διεξήχθη στην Τυνησία.

Σήκωσε το πρώτο η Μαρσέιγ 10412880

Έπειτα από 90 λεπτά χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες που άφησαν τις δύο ομάδες στο 0-0, το ματς οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι (σ.σ. δεν υπάρχει παράταση).

Ο Λουιντουλά έχασε το πρώτο, αλλά ο Κουπέ νίκησε τον Λούτσο Γκονζάλες, διατηρώντας ισορροπία 4-4. Ο Ζιουλί αστόχησε στο πρώτο έξτρα πέναλτι και ο Σισέ σφράγισε τη νίκη και τον πρώτο τίτλο της σεζόν για την πρωταθλήτρια Γαλλίας.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Μαρσέιγ: Μανταντά, Ταϊβό, Ντιαβαρά (45` Εντιαγέ), Αθπιλικουέτα, Χίλτον, Σισέ, Λούτσο Γκονζάλες, Καμπορέ, Βαλμπουενά (61` Μπεν Αρφά), Αγιέου (86` Γκναμπουγιού), Σαμασά

Παρί Σ.Ζ.: Κουπέ, Καμαρά, Σακχό, Αρμάν, Ζαλέ, Μακελελέ, Σεσενιόν (65` Ζιουλί), Μποντμέρ (77` Κλεμέν), Νενέ, Ερντίνγκ (82` Κέζμαν), Λουιντουλά